8252111 - Flamenco voor strijkers en accordeonisten
Soort cursus Wereldmuziek en Music Mix weekenden
Bestemd voor strijkers (viool, altviool, cello en contrabas) en max. 2 accordeonisten
Niveau ♪♪ t/m ♪♪♪
Data 15 november 2025 t/m 16 november 2025
Tijd (-en) zaterdag 11.00 - zondag 17.00 uur
Locatie Buitengoed Fredeshiem, Steenwijk-De Bult
Docent(-en) Alba Marina González Blanco
Prijs Derden: € 405,00 / Leden: € 365,00 / T/m 30 jaar: € 183,00
Toeslag éénpersoonskamer: € 40,00
Korting bij overnachting en ontbijt elders: € 30,00
N.B.: De prijs is inclusief overnachting met volpension. Als je in een seizoen meedoet aan twee Music Mix weekends krijg je 25 euro korting op het tweede weekend. Vul in bij opmerkingen op het inschrijfformulier als je hiervan gebruik wilt maken.
Max. aantal deelnemers18
Uiterste inschrijfdatum15 augustus 2025   Schrijf je in voor deze cursus

Duik in de bezielde wereld van de flamencomuziek met het expressieve geluid van strijkinstrumenten en accordeons! In deze cursus maak je kennis met de unieke ritmes, technieken en passie van flamenco. In de lessen leer je de traditionele flamencogeluiden uit je instrument te toveren en ontdekken we samen hoe we de nieuwe technieken en ritmes kunnen toepassen. Omdat de cursus toegankelijk is voor violisten, altviolisten, cellisten en contrabassisten, leer je ook veel van het samenspel in een ensemble. Doelen van de cursus:
- Kennis maken met de flamenco-essentie: het ontstaan van flamenco, de culturele impact, de belangrijkste stijlen en het herkennen en spelen van verschillende flamencovormen.
- Het je eigen maken van het ritme en het compás: zelfvertrouwen ontwikkelen in de bekende ritmische patronen en dan vooral de essentiële compás van 12 tellen.
- Techniekontwikkeling: strijktechnieken die aangepast zijn om de geluiden van de traditionele flamenco-instrumenten te imiteren, zoals pizzicato, glissando, ritmisch strijken en meer... meer informatie

Flamenco2 Flamenco1
Alba Marina González Blanco

Alba Marina González Blanco studeerde viool aan het Conservatorio Jesús de Monasterio in Santander, Spanje, waar ze werd geboren. Haar docent was Jezzabel Acha. Alba speelde in verschillende orkesten en kamermuziekensembles, zoals het Orquesta Julio Jaurena, Wood Effs Strings, Cuarteto Ecléctico en Dúo Paganini. Ze volgde masterclasses bij musici als Kyoko Yonemoto, Eva Stegman, Catalin Bucataru, Lisa Jacobs en Vesselina Manikova. Ze speelde ook op verschillende Europese festivals. Na haar studie aan het conservatorium studeerde ze Advanced Music Studies aan het Conservatorio Superior de Música de Navarra, met Garazi Echeandia Arrondo als leraar. Ze studeerde cum laude af. Onlangs rondde ze ook nog een master viool af aan het Prins Claus Conservatorium, met Chris Duindam als leraar. Alba is een zeer flexibele muzikante, die experimenteert met allerlei genres, waaronder flamenco. Kijk voor meer informatie op haar website.

Misschien vind je deze cursussen ook interessant:
Filmmuziek Filmmuziek

In deze cursus komt honderd jaar filmmuziek voorbij! We spelen bekende maar ook onbekende parels uit het onmetelijk grote repertoire. De composities van Ennio Morricone en Nino Rota behoren natuurlijk tot de bekendste, maar er is nog veel meer moois dat we niet ongespeeld kunnen laten... lees meer

Locatie: Buitengoed Fredeshiem, Steenwijk-De Bult

Data: 14 maart 2026 t/m 15 maart 2026
Muziekweek van Aznavour tot Zelenka 1 Muziekweek van Aznavour tot Zelenka 1

Wegens het overweldigende succes van de Muziekweek van A tot Z in de afgelopen jaren bieden we in 2026 twee muziekweken aan! De twee cursussen zijn bijna identiek aan elkaar. Het verschil is dat in de eerste week ook zangers welkom zijn en aan de tweede week alleen instrumentalisten deelnemen, die overigens wel dagelijks zingen in een koor... lees meer

Locatie: Eigentijdserf, Westelbeers

Data: 19 juli 2026 t/m 24 juli 2026