Direct inschrijven
11-02-2024
Muziekcursus
Elske Tinbergen
17
08-02-2024
Een hele dag Bach! Elske stelt een divers programma samen van orkestsuites, koralen en cellosuites.
De zes Bachsuites zijn de heilige graal voor cellisten. Een nadeel van deze fantastische stukken is dat je ze altijd alleen speelt, terwijl cellisten er juist om bekend staan dat ze gezelligheidsdieren zijn en graag samenspelen. Daarom spelen we tijdens deze cursus enkele delen uit de suites in een bewerking voor cellokwartet. Deze kwartetten geven ons meer inzicht in hoe Bach zijn stukken opbouwde Én in hoe we ze kunnen spelen.
Naast delen uit de suites spelen we ook enkele koralen. Je mag als cursist je lievelings Bachkoraal doorgeven (met BWVnummer!). Een aantal hiervan arrangeert Elske dan voor de cursus. Hoe gaan we om met de vele fermates die in koralen staan? Wat is gangbaar, en wat vind je mooi? Hiernaar kijken we onder andere aan de hand van de teksten.
Bach heeft slechts een klein oeuvre voor orkest nagelaten. Uit zijn derde orkestsuite spelen we de beroemde ‘Air on the G-string=. In zijn derde Brandenburgse concert zitten al drie afzonderlijke cellopartijen, maar wij voegen er nog een vierde aan toe.
Elske stelt de exacte speellijst samen aan de hand van het aantal aanmeldingen en het niveau van de cursisten.
Het is voor deze cursus belangrijk dat je iets van muziektheorie weet, zodat je de uitleg over bijvoorbeeld de opbouw en het studeren van de stukken snel kunt begrijpen. Voorbereiding noodzakelijk.
cellisten. Er is plaats voor 3 cellisten van niveau 2 (goede beginner)
‘Ze wist precies wat ze vragen kon en wat niet. Leuke docente, goede aanpak, erg enthousiast.=
‘Docent was zeer goed. Wist wat ze wilde en kon dit zeer goed overbrengen. Niets dan lof!=
‘Elske is in staat om in zeer korte tijd van een los ensemble een geheel te maken. Ze heeft duidelijke instructies en zorgt steeds weer voor speelbare muziekstukken.=
De inschrijving voor deze cursus is gesloten.
Direct inschrijven
Huismuziek steunen en lid worden?